• 031123 smenarna
    SMĚNÁRNA A TAX FREE

Směnárna a Tax Free

Směnárna

Směnárna má pro vás připravené valuty pro výhodnou směnu. Veškeré směny, které u nás provádíme, jsou bez poplatků a navíc za velmi výhodné kurzy. Směňujeme tyto zahraniční měny:
EUR / USD / GBP / AUD / DKK / JPY / CAD / NOK / SEK / CHF / HRK / PLN / HUF
CNY / RUB / UAH / TRY / RON / BGN / THB / AED / ILS

Možnosti platby

Naše partnerské obchody akceptují jak hotovost (České koruny), tak i platební karty. Některé obchody akceptují platby i v Eurech.

Kreditní karty

Akceptujeme všechny druhy kreditních karet (MasterCard, Visa Card, Amex, Diners, JCB).
Vybraní prodejci nově akceptují i karty UnionPay od našich asijských hostů.

Bankomat

Bankomat pro výběr hotovosti (Česká spořitelna) je situován vedle Informačního centra 

Výplatní místo Tax Free

Služba Tax Free  zajišťuje zpětné proplacení daní občanům zemí mimo EU. Každý rok používají tuto službu miliony nakupujících po celém světě a vracejí si tak DPH ze svých nákupů. To znamená, že můžete utratit více peněz za vámi vybrané módní kousky řady prestižních a exkluzivních designových značek.

Abyste využili výhod služby Tax Free, přečtěte si všechny podmínky a postupujte podle pokynů níže, nebo navštivte Informační centrum Fashion Arena Prague Outlet.

Službu Tax Free ve Fashion Areně poskytujeme prostřednictvím společností Global Blue a Premier Tax Free.

Průvodce krok za krokem


1. V každém obchodě Fashion Areny požádejte o formulář vrácení DPH při nákupu. To je nezbytné, protože každý obchod má svůj specifický kód.

2. Dostanete obálku, kde budete mít všechny účtenky z obchodu. Minimální částka za každý nákup musí být vyšší než 2000,- Kč včetně DPH, aby vám mohla být daň vrácena.

3. Po dokončení svých nákupů, navštivte Informační centrum Fashion Areny.

4. Zde vyplníte formulář – vaše jméno, adresu, číslo pasu, kopii informací z vaší platební karty (musí být platná po dobu minimálně 3 dalších měsíců) atd. Nebojte se – naše kolegyně v Informačním centru vám pomohou a vysvětlí všechny další kroky.

5. Poté dostanete vracenou částku DPH v hotovosti, potvrzení a vyplněný formulář s datem nákupu.

6. Velmi důležité!: Uchovávejte obálku s certifikovanými formuláři o vratce DPH a účtenky. Na letišti nebo na hraničním přechodu najdete Refund Office, kde dostanete na formuláře razítko a celní kolek. Vhoďte obálku se všemi materiály do označené schránky na letišti.

Můžete tak učinit kdekoliv na území Evropské unie do 21 dnů od nákupu ve Fashion Arena Prague Outlet. Jinak budou částka vraceného DPH + poplatek odepsány z vašeho účtu.

Schránky služby Tax Free jsou situovány na letištích, hraničních přechodech a také ve městech. Jejich seznam najdete zde zde.