HORKÉ NOVINKY

TRAVEL WEEK

30. dubna - 6. května 2018

Samoopalovací péče značk...

Nově za výhodné outletové ceny ve FAnn parfumerii

Web banner 855x390

TRAVEL WEEK

30.04.2018

30. dubna - 6. května 2018

Jak vybrat správný kufr na cestování?

Tuto otázku si většina z nás položí před každou dovolenou. Nefunkční kolečka nebo utržené madlo dokáží znepříjemnit už jen cestu na letiště. Podle čeho ale zavazadla vybírat a na jaké parametry klást důraz? Nabídka kufrů je široká, proto si nejprve ujasněte, na jaký typ cest má zavazadlo sloužit. Pokud si lámete hlavu s tím, kde narychlo správné zavazadlo sehnat, určitě nebudete zklamaní, pokud navštívíte Fashion Arena Prague Outlet. Na začátku května zde připravili speciální zvýhodněnou akci na cestovní zavazadla a doplňky.

Kufry se od sebe liší nejen materiálem a velikostí, ale také počtem a polohou koleček. Zásadní je i délka rukojeti. Cestování, ať už služebně nebo na dovolenou, by mělo být příjemné. Nikdo nechce po příjezdu do zahraničí řešit prasklý nebo vykradený kufr či vytrženou rukojeť. Kufr tedy vždy kupujte v ověřených obchodech a určitě se nebojte poradit s proškolenými obchodníky.

Vejde se mi tento kufr ještě na palubu?

Pokud preferujete mít během cestování zavazadlo po dobu letu u sebe, jedná se o kabinové (příruční) zavazadlo. Většina leteckých společností jej rozměrově definují takto: 55x40x20 cm. Povolená hmotnost se ale liší podle dopravce. Vždy si tuto informaci předem zjistěte, protože za nadváhu zavazadla si můžete připlatit i několik tisíc. Dále se kufry liší dle velikosti stejně jako oblečení. Existují kufry S – XL. Pak už záleží na délce dovolené a velikosti rodiny.

Materiál hraje také důležitou roli.

Textilní kufry bývají oblíbené pro svou nižší hmotnost a také proto, že jsou tvárné. To znamená, že do nich na poslední chvíli můžete ještě „vecpat“ mnoho nepostradatelných kousků. Jejich nevýhodou ale je, že vaše věci neochrání 100%. Kufry kožené často bývají designovými kousky, a jsou ideální pro vyznavače vysokého stylu a nadčasových doplňků. Je ovšem nutné dbát na jejich povrchovou údržbu. Skořepinová (plastová) zavazadla patří mezi kufry nejpraktičtější. Věci jsou chráněny před rozbitím i před vlhkem, poskytují také velice široké možnosti barev a a povrchových úprav. Novější modely bývají vybaveny TSA zámkem, který umí pracovníci bezpečnostních agentur na letištích při kontrole otevřít bez poškození. Posledním materiálem, který je běžně pro výrobu kufrů používán je hliník. Bohužel u nich neplatí, že jsou nejlehčí, svou pevností ale obsah ochrání dostatečně. Bývají ale snadno poškrábatelné, což snižuje jejich estetickou hodnotu.

S sebou ani moc ani málo.

K tomu, abyste s sebou nevezli příliš mnoho věcí nebo naopak málo, nejlépe poslouží seznam, který začněte psát s dostatečným předstihem. Před cestou jej projděte a ujistěte se, že věc opravdu potřebujete. Pokud neholdujete seznamům,

vyskládejte si nejdřív všechny věci na postel a až poté dávejte věci do kufru. Uvidíte, kolik věcí nakonec na posteli zůstane. Při balení kosmetiky dbejte na to, aby byla dobře zavřená a vždy jí převážejte v nepromokavé kosmetické tašce. Nenechávejte balení na poslední chvíli. Každopádně při balení nezapomeňte přibalit i kreditní kartu, abyste si mohli dokoupit vše, co vám chybí.

Kde nakupovat?

Rozhodně nevsázejte pouze na jedinou značku. Ideální je si v obchodě kufr „osahat“. Zvlášť při delších cestách oceníte správnou výšku madla nebo správně rozmístěná kolečka. Navštivte Fashion Arena Prague Outlet, kde bude od pondělí 30. 4. až do neděle 6. 5. probíhat akční týden na cestovní zavazadla a doplňky. Během tohoto týdne můžete zakoupit vše potřebné pro pohodlné a bezproblémové cestování za dodatečné slevy z outletových cen, a to až o 30 %. Bude z čeho vybírat, protože se této akce zúčastní několik exkluzivních značek: ARMANI OUTLET, United Colors of Benetton, BILLABONG, DELIBERTI, DELSEY, Fann Parfumerie, FOKUS OPTIK, FOX HORSEFEATHERS, HANNAH, HELLY HANSEN, HOME AND COOK, NORDBLANC, O´NEILL, PUMA, QUIKSILVER, SAMSONITE, The Cosmetics Company Store, VICTORINOX, KIPLING a mnoho dalších. S výběrem toho správného kufru a dalších cestovních doplňků vám velice ochotně poradí prodejní personál.